Máme za sebou další sezónu závodění, poprvé v týmových kombinézách a se zase o něco lepšími výsledky než loni! Takže ještě než se všichni rozutečeme a přesedláme na bajky či nazujeme běžecké boty, přinášíme malé shrnutí letošních výsledků. Určitě najdeme ve výsledcích velké rezervy – některým z nás se nepovedlo startovat tak často, jak by rádi a někoho zase trápily nemoci, se kterými jsou výsledky na hranici výkonnosti obtížně dosažitelné. Na druhou stranu jsme se ale ve výsledkových listinách rozhodně neztratili a navíc mezi nás přibylo pár dalších milovníků lyžování do kopce.

Vypíchnutíhodné výsledky a zajímavé výpravy

Začněme zahraničními závody. Stejně jako loni vyrazila formace Kuba&Kuba na Bokami Západných Tater a svým výkonem velmi potěšili krásným 6. místem, když předvedli vyrovnané výkony ve všech třech etapách a nezbrzdily je žádné velké technické problémy.

V mezinárodní konkurenci na italském svátku skialpinismu SellaRonda Marathonu pak byla vidět dvojka Skalda a Kuba Fabián, kteří si přivezli pěkné 40. místo i přes start v druhé vlně, což je zkrátka příliš velký handicap na boj o lepší umístění. Tento výsledek jim však zajišťuje pro nadcházející ročník vlnu první, a tak by v tréninku motivace chybět neměla a chlapci se netají ambicemi o útok alespoň na druhou desítku. Byla by škoda se do srdce Dolomit nevrátit.

Posledním, kdo (nepočítám-li starty na Slovensku v rámci SEP či Slovenského poháru) se zúčastnil – sice pod hlavičkou ČHS – mezinárodních závodů byl Matyáš. Vyzkoušel si rakouské Hochkönig Erztrophy, zařazené do ISMF European Series, a nevydařeným vrcholem sezóny pro něj bylo Mistrovství Evropy na Sicíli. První rok mezi juniory znamenal velkou nálož minut a zároveň porci zkušeností nutných pro budoucí závodění za hranicemi.

Na domácí scéně si nejhodnotnější výsledek přípsal asi Kuba Stejskal, kterému se povedlo nejen předvádět kvalitní výkony, ale i zúčastnit se dostatečného počtu bodovaných závodů. Z posledního kola ČP ve Špindlu si tak odvezl 3. místo v celkovém hodnocení ČP.

Neopomenu ještě obnovený legendární závod Noc Tuleních Pásů, který letos zavítal do Pece pod Sněžkou a závodilo se ve dvojicích. Pouze duo Michal Štantejský a Radek Groh bylo silnější než Kuba Fabián se Skaldou, 2. místo v konkurenci téměř kompletní české špičky bylo pěkným výkonem. Kuba Stejskal se na NTP ujal Matyáše a spolu si vyjeli 6. místo. Na startu nechyběl z oddílu téměř nikdo, podrobné výsledky se bohužel vypařily z webu, a tak je zde nemůžu zmínit. Nicméně tato velmi povedená akce dokázala shromáždit téměř kompletně celý tým, což se jinak ukazuje jako nelehký úkol.

Zde výčet ukončím, nicméně to neznamená, že by nebylo čím se dál pochlubit!:) Na tomto odkazu je k nalezení PDF s (v rámci možností kompletním) shrnutím výsledků těch z nás, kteří objeli více závodů.

Díky za podporu v sezóně posíláme na jih Dynafitu (+Pomoca) a po pár měsících opalování se na kolech, skalách a trailech se zase sejdeme připravení na další boje na sněhu. Kdo říká, že se netěší, kecá!

Categories: Novinky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: