Jakub Fabián

O mně
Ke skialpům jsem se dostal před pěti lety, když jsem v zimní sezoně pracoval jako instruktor lyžování. Skialpinistickým závodům se věnuji krátce, teprve dva roky. Dříve jsem závodil na horských kolech, ale to jsem bohužel z časových důvodů musel omezit. Poslední dobou se věnuji více sportům, ke kolu jsem přidal běhání, volejbal, plavání a také jsem začal lézt po skalách. V krvi mám však odjakživa lásku k horám. V loňském roce se mi také splnil celoživotní sen, když jsem se stal záchranářem Horské služby ČR.

Nejcennějším výsledkem pro mě je...
Z mých dosavadních výsledků, kterých jsem za mojí krátkou závodní kariéru dosáhnul, si určitě nejvíce cením umístění na závodě Bokami Západných Tatier 2017, kde jsme spolu s Kubou Stejskalem skončili na 9. místě celkového pořadí.

Moje cíle
pro nadcházející sezónu
V letošní sezoně chci bojovat v závodech ČP o top 5 v celkovém pořadí . Pokud to časové možnosti dovolí, chtěl bych skončit do třetího místa v celkovém hodnocení ČP. Taky bych rád vylepšil své umístění z loňských Bokami a se ctí bych se chtěl zúčastnit Sella Ronda Skimarathonu. Hlavně se chci ale skialpinismem bavit a být součástí té super komunity.

Pavel Skalický

O mně
Jsem bajker, běžec, skialpinista a profesionální voják.Moje sportovní kariéra začala už v roce 2005, kdy jsem jel své první závody na horském kole. Od té doby jsem se zúčastnil vice než tří stovek závodů, v juniorech a mužích do 23let reprezentoval Českou republiku. V posledních letech se zaměřuji především na maratony, například v roce 2016 celkové vítězsvtví na jednom z nejtěžším maratonů u nás – Drásalovi. Dále pak třeba extrémní závody, jako například štafetový Dolomitenmann.

Na kole ale nejezdím celý rok. V zimě 2014/2015 jsem poprvé vyzkoušel, jaké to je jít na lyžích s ‘’tulením pásem’’. Rok na to první závody na těžkých freeridových lyžích a první bedna v amatérech. Následoval nákup lehkých závodních skialpů a první Český pohár.

Nejcennějším výsledkem pro mě je...
 V sezóně 2017 už se začalo dařit! 2. místo v závodě Českého poháru v Rokytnici nad Jizerou – O dřevěného Krakonoše, je zatím můj nejlepší výsledek. Dále těžké závody na Slovensku a v Polsku.
Moje cíle
I v následujících letech bych se chtěl zlepšovat, absolvovat více zahraničních startů v těžších podmínkách. Dále závody dvojic. Legendární Bokami Západných Tatier – to bude vrchol této sezóny!

 

 

 

Jakub Stejskal

O mně
Jsem sportovec, student a muzikant. Bydlím pod Suchým Vrchem v Orlických horách a střídavě v Praze, kde studuji ČVUT. Letos jsem objevil i horské běhy, které jsou super volbou, když není sníh. Rád cestuju, letos mám za sebou například cestu na kole až do Itálie.
Nejcennějším výsledkem pro mě je...
Vybral bych asi 9. místo na Bokami Západných Tatier ve dvojici s Fabošem. I tam byly ale rezervy, protože mě ještě den před závodem trápila střevní chřipka a v první etapě se nás smůla držela v podobě Kubovy (Fabiána) zlomené lyže.
Moje cíle
pro nadcházející sezónu

Pro letošek mám dva hlavní cíle. První je úspěšně absolvovat co nejvíce závodů Českého poháru samozřejmě s co nejlepším umístěním. Druhý cíl je druhá účast na legendárních závodech Bokami Zadných Tatier, kde bych rád zabojoval o vyšší příčky než na předchozím ročníku. Dále budou ve hře závody Středoevropského poháru, Koruny Beskyd a pokud bude čas, tak i menší závody v okolí.

do budoucna
Do budoucna bych chtěl mířit určitě i na stupně nejvyšší,  alespoň co se tuzemska týká, ale vše je závislé na zkombinování téměř každodenních tréninků se studiem a prací v Praze a spoustě dalších aktivit.

Matyáš Urban

O mně
Do roku 2016 jsem byl členem Sportovního centra mládeže v biatlonovém klubu Letohrad. Od té doby se už naplno věnuju horám a co nejrychlejšímu pohybu v nich. Rád trénuju, ke spokojenosti potřebuju stoprocentně splněný trénink, dodržený plán a hrnek čaje nejlépe s dortíkem po boku. Jo, a taky studuju na gymplu v Praze, což věci trochu komplikuje.
Nejcennějším výsledkem pro mě je...
Dokud je prostor pro zlepšení, není čas na spokojenost. Cením si startů na Mistrovství Evropy či ISMF European Cup Bischofshofen, i přes výslekové fiasko. Cením si jich díky tomu, že představují základy, na kterých můžu vystavět kvalitní výsledky v budoucnu.
Moje cíle
pro nadcházející sezónu
do budoucna

Pavel Žofka

Pavel Žofka
Žofin
Žofin je autorem nápadu sestavit na Dolní Moravě konkurence schopný tým skialpinistů, a taky jediný kdo ve skutečnosti na DM bydlí. Živí se jako horský vůdce UIAGM,v létě ho tedy zastihnete nejčastěji v Chamonix, respektive nad Chamonix na čtyřtisícových vrcholech. Působil taky například jako sportovní fotograf. Na DM provozuje testovací centrum a půjčovnu skialpového vybavení Dynafit a Dynastar.

Jakub Urban

Jakub Urban
Kuba je hlavou oddílu po stránce organizační, komunikační. Postaral se o nutnou byrokracii a zajistil, že Skialp DM od letoška oficiálně existuje jako zapsaný spolek. Za mlada běhal 400 m překážek, po ukončení kariéry ho to ale táhlo do hor a skal. Teď rád jezdí na běžkách se svými dvěma sibiřskými husky a se synem Matyášem vyráží na alpské výstupy.

Jan Červinka

O mně
Jsem orientační běžec, skyrunner a skialpinista. S orienťákem i lyžováním jsem začal hned jak jsem se naučil chodit. Před několika lety mě ale přestalo bavit celé dny brousit sjedovky a pořídil jsem skialpy. To mě nadchlo a rád bych na lyžích strávil co nejvíce času ať už skialpováním, freeridem nebo třeba jen běžkami. Vzhledem k tomu že po horách rád běhám a ne jen chodím, chci zkusit i skialpové závody. Mimo sportování žiju v Brně se svou přítelkyní a fenkou husky – Liškou. Pracovně se věnuji řízení vývoje webových aplikací se skvělou skupinou lidí ve firmě Purple Technology.
Nejcennějším výsledkem pro mě je...
Na skialpech mě čeká teprve první závodní sezona. Ale v běhu mě baví především hezky zvládnout těžké a zajímavé závody. Z těch si nejvíce cením Tromso Skyrace, Glen Coe Skyline nebo Dolimity Extreme Trail.
Moje cíle
Zjistit na co mám, otrkat se a strávit čas na lyžích s lidmi, které baví to stejné. Výhledově bych si i zde chtěl užit především těžší závody v zajímavém prostředí jako jsou Bokami nebo Trofeo Mezzalama.

Michal Kačerovský

O mně
Se sportem jsem začal již v útlém věku, přes vesnický fotbal, tancování moderny a baletu v ZUŠ, breakdance, nohejbalu, později vše poslala do ústranní královna sportu – atletika, která mě postupně zavedla nejen na běžecký ovál, ale taky do hor, které si podmanily moje srdce. Takže moje hlavní hlavní disciplína je běh do vrchu a postupně se adaptuji na skyrunnning. Na lyže jsem se poprvé postavil ve 3 letech, později jsem je vyměnil za snowboard. K lyžím jsem se vrátil letos ve formě skialpinismu. Nejraději regeneruji na rybách nebo na slackline.
Nejcennějším výsledkem pro mě je...
Na skialpech si budu výsledky teprve budovat letošní sezónu, ale v běhu si nejvíce cením účasti na MistrovstvíEvropy v běhu do vrchu na Slovinsku a účasti na Mezistátním utkání na dráze, kde jsem běžel steeplechase. 
Moje cíle
Po vleklém zranění je pro mě radost sportovat, takže moje cíle jsou hlavně bavit se rychlým pohybem v terénu, ať už na skialpech nebo po svých, ale jelikož jsem soutěživý typ se srdcem vítěze, tak na trati nechám vždy vše.